تاسیس کسب و کار شخصی شاید یکی از هیجان‌انگیز‌ترین بخش‌های زندگی کاری شما باشد. تاسیس بیزینس شخصی برای شما موقعیت‌های فراوانی را به ارمغان می‌آورد و در کنار آن نیازمند زمان، انرژی و شجاعت بسیاری است. اگر مراحل تاسیس کار جدید خود را نادیده بگیرید، کار شما به شکست منتهی خواهد شد. کسب و کار خود را با انجام دادن این پنج مرحله به درستی آغاز کنید.

1-چه چیزهایی در کسب و کار شما از قلم افتاده است؟

شروع یک بیزینس جدید، چیزی بیشتر از دانش در مورد آن صنعت است. به عنوان یک کارآفرین شما باید پیدا کردن خلا‌هایی که شرکت‌های دیگر به آن فکر نکرده‌اند را در دستور کار خود قرار دهید.

2- کسب و کار خود را دیجیتالی کنید

ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که مصرف‌کنندگان تقریبا هر چیزی را می‌توانند به صورت آنلاین خریداری کنند. مصرف‌کنندگان به بدست آوردن محصولات و خدمات در سریع‌ترین و مستقیم‌ترین حالت ممکن عادت کرده‌اند. بسیاری از فروشندگان از نداشتن سامانه فروش آنلاین در کسب و کار خود متحمل ضرر شده‌اند. در نتیجه مطمئن باشید محصولات و خدمات شما در وبسایت شما قابل دسترس می‌باشد. ساختن یک وبسایت و اپلیکیشن موبایلی از وظایف مهم هر بیزینس جدیدی است که میخواهد با مشتری در تماس بماند.

 

چاپایمیل

به عنوان یه کارآفرین، شما بهترین دوست و بدترین دشمن خودتون هستید !

میتوانید به توانایی‌های خودتون برای ساختن دنیای بهتر باور داشته باشید، و یا با شک و تردید خودتون رو از بین ببرید.

سال 2017 میتونه بهترین سال شما باشه، به شرط اینکه که این چند تا عادت را در خودتون از بین ببرید ...

1- همیشه حق به جانب نباشید

درسته که تو یک انسان منحصر به فرد با دیدگاه و توانایی‌های خاص خودت هستی، ولی به این معنی نیست که دنیا به تو بدهکاره. مخصوصا به تو که کارآفرین هستی.

اگه دنبال موفقیت هستی، اون رو بساز.

اگه دنبال مشتری جدید و یا یه جایگاه ویژه برای شرکتت هستی بهتره زودتر یه تکونی به خودت بدی.

2- همه کارها رو به تنهایی انجام ندهید

تلاش نکن که همه‌ی کارها رو به تنهایی انجام بدی. هیچ ایرادی نداره که از آدم‌ها کمک و مشاوره بگیری، یا حتی میتونی کسی رو استخدام کنی که  باری رو از شونه هات برداره. تو یه شبکه ارتباطی از دوست ها و کارآفرین هایی داری که دوست دارن به تو کمک کنند و موفقیت تو رو ببینند.

کارآفرین بودن به اندازه کافی سخت هست، بیشتر از این سختش نکن.

3- همیشه لازم نیست بهترین باشید

همه شکست میخورن. آدم موفق آدمی هست که انقدر از جا بلند بشه که بالاخره دنیا از زمین زدن او دست برداره.

تلاش برای بهترین بودن شما رو از اشتباه کردن میترسونه و از درس گرفتن و به موفقیت رسیدن دور می‌شوید.

چاپایمیل

مشتاق ترین کارآفرینان آنهایی هستند که  این احساس را با پوست و گوشت و استخوان خود تجربه می کنند. آنها به دنیا آمده اند تا کارآفرین باشند ، درست همان نقطه ای که جز آن  در زندگی هیچ چیز دیگری نمی تواند آنها را راضی سازد.

از عنوان کارمند، مصرف کننده  و یا دنباله رو ناراضی هستند. آنها می خواهند خلق کنند، شرکت خود را بسازند و گسترش دهند وسراسر زندگی شان با شور و شوق از ابتکار و خلاقیت پر شده است.

در اینجا 50 عادت که گرچه برای کارآفرین شدن به شما کمک نمی کند اما نشان می دهد که آیا ذاتا کارآفرین هستید یا خیر ذکر شده است. چه تعداد از شما چنین عاداتی دارید؟

چاپایمیل

اقتصاد از جمله اموری است که درکنار ابعاد دیگر جوامع همچون ثبات سیاسی، نظام فرهنگی، اجتماعی و... در میزان پایداری جوامع و رشد و شکوفایی آن ها نقش به سزایی ایفا می کند. از این رو اگر ملتی بخواهد از سویی همواره به روند رو به رشد خود ادامه داده و از سوی دیگر در برابر دشمنان و ارائة برنامه ها و الگوهای آنان آسیب پذیر نباشد، باید برنامه ای اتخاذ نماید که در سایة آن، این دو امر ممکن گردد. مقام معظم رهبری(مد) بنا به این ضرورت، برنامه ای تحت عنوان «اقتصاد مقاومتی» را مطرح نمودند که از حیث نظری و عملی تأمین کنندة این دو امر مهم می باشد. این نوع اقتصاد بر مبنای جهان بینی توحیدی، دارای مؤلفه هایی است که با اتکا و به کارگیری هر یک می توان ضمن تمهید و تأمین مقاومت در اقتصاد، جامعة اسلامی و بشری را به توسعه و پیشرفت مادی و معنوی رهنمون ساخت. از جمله این مؤلفه ها می توان به:

  1. تقویت فرهنگ کار و تولید
  2. کاهش وابستگی به ذخایر زیرزمینی
  3. اصلاح الگوی مصرف و پرهیز از اسراف
  4. حمایت از تولید ملی
  5. استفاده حداکثری از همة ظرفیت ها
  6. روح خودباوری و خوداتکایی
  7. توجه به اقتصاد دانش بنیان

اشاره کرد.

چاپایمیل