در آخرین فصل سال، در تاریخ 30 دی ماه 1395، همایش راهکار‌های بازاریابی و فروش توسط موسسه بازار دانایی در مرکز همایش‌هایی صدا و سیما برگزار شد.

در این همایش بسیاری از اساتید مطرح بازاریابی و فروش ایران حضور داشتند که در مورد آخرین دستاوردهای روز دنیا در این حوزه سخنرانی‌های خود را ایراد کردند.


کنسرسیوم کسب و کار اینترنتی ایران اعتقاد دارد یک معضل بزرگ و پیچیده برای کسب و کارها و صنعت ما، معقوله فروش و بازاریابیست. که با توجه به فرهنگ و اقتصاد پیچیده ما، هماهنگ سازی علم روز دنیا را با شرایط اقتصادی کشور دشوار نموده است. از این رو پرداختن به موضوع بازاریابی و فروش را یکی از فعالیت‌های اصلی خود چه برای کسب و کارهای اینترنتی چه سایر کسب و کارها قرار داده است.

از این رو محمد صادق مالکی دبیر کنسرسیوم کسب و کار اینترنتی نیز به عنوان هیات علمی ویکی مارکتینگ در این رویداد به عنوان سخنران در پنل هیات علمی حضور داشت.

وی با اشاره به اینکه بازاریابی دیجیتالی فقط تکنیک نیست و به صورت مستقل قابلیت استفاده ندارد به این موضوع مهم اشاره کرد که بازاریابی دیجیتالی به عنوان یک ابزار باید در خدمت دانش بازاریابی قرار گیرد تا با بهره‌گیری از تکنیک‌های بازاریابی و استفاده از ابزار مناسب بازاریابی دیجیتالی بتوان اهداف فروش کسب و کار را رقم زد.

همچنین در ادامه متذکر شد که تمام کسب و کارها فارغ از کسب و کارهای اینترنتی، حتی کسب و کارهای سنتی برای دوام در بازار امروزی و رقابت با سایر رقبا، نیاز به تشکیل واحد بازاریابی دیجیتال دارند.

تنها چند پله تا افتتاح اولین مرکز شکل‌گیری کسب و کار اینترنتی ایران در استان کردستان باقی مانده است

در راستای انعقاد تفاهم‌نامه راه اندازی صد کسب و کار اینترنتی در استان کردستان در مرداد ماه امسال، پس از طی شدن فرایند آماده‌سازی مقدمات و تخصیص فضای فیزیکی توسط استان و فضای اعتباری توسط کنسرسیوم کسب و کار اینترنتی به این پروژه، جلسه نهایی در خصوص اتخاذ تصمیمات برای راه‌اندازی مرکز در تاریخ دوم بهمن ماه در اداره کل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کردستان در شهر سنندج برگزار شد.

در این جلسه که دبیر کنسرسیوم کسب و کار اینترنتی و هیات همراه حضور داشتند، توضیحات لازم برای افتتاح این مرکز توسط دبیر کنسرسیوم کسب و کار اینترنتی به اعضای حاضر در جلسه ایراد شد.

به گفته‌ محمد صادق مالکی دبیر کنسرسیوم کسب و کار اینترنتی، این جلسه دستاوردهای مهمی را برای طرفین به همراه داشت.از جمله تصمیم‌گیری در خصوص انتخاب فضای فیزیکی برای استقرار شرکت‌ها و تاسیس مرکز شکل‌گیری کسب و کار از بین گزینه‌های موجود یکی از تصمیمات مهم این جلسه بود.همچنین همدلی و اتفاق نظر در بین کمیته تصمیم‌گیری در استان از نکات امیدبخش بود.

وی ادامه داد، برنامه‌ریزی ما برای راه‌اندازی این مرکز و افتتاح آن تا آخر سال 1395 است که با توجه به وضعیت موجود و تعاملات صورت گرفته و همکاری‌های خوب استانداری و اداره کل وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کردستان و نماینده سازمان یو نی دو، امید است این طرح به خوبی اجرا و جز طرح‌های بزرگ و مطرح کشور در خصوص ایجاد اشتغال پایدار در کشور باشد که شروع آن از استان کردستان است.

دکتر داتو غزالی کار آفرین و میلیونر مالزیایی میهمان این هفته برنامه کلید شد.در این برنامه در مورد سرمایه گذاری در ایران و روشهای موفقت در کسب و کار صحبت کردیم.او که به همراه هیات سرمایه گذار مالزیایی و به دعوت دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران به ایران سفر کرده بود ایران را در حوزه مهندسی توانمند و زبانزد نام برده و از فرصت های سرمایه گذاری در این حوزه صحبت میکند.

 

لینک مشاهده این قسمت در آپارات : قسمت 31 برنامه کلید

زیر نویس این قسمت رو میتونید از اینجا دانلود کنید :کلیک کنید

 سخنرانی دبیر کنسرسیوم کسب و کار اینترنتی ایران در کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد

چهارمین نشست از هفتمین سری نشست های تخصصی علم اطلاعات و دانش شناسی ، با عنوان استراتژی محتوا در کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد برگزار شد. مهندس محمد صادق مالکی، دبیر کنسرسیوم کسب و کار اینترنتی و خانم زهرا ناصری از "دانشگاه تهران" سخنرانان این نشست بودند که پس از خوش آمدگویی آقای دکتر مصطفی امینی به بیان دیدگاه های خود درباره استراتژی محتوا پرداختند.

ابتدا سرکار خانم زهرا ناصری به بیان مباحث کلیدی درباره استراتژی محتوا پرداختند.

سپس، دبیر کنسزسیوم کسب و کارهای اینترنتی ایران، مهندس محمد صادق مالکی، با رویکرد استراتژی محتوا در حوزه کسب و کار شروع کردند و در ادامه با نمایش دو فیلم چند دقیقه ای و شبیه سازی استرانژی محتوا به منوی غذایی برای مشتریان به جذابیت این موضوع افزودند. به زعم ایشان، این مطالب در واقع راهنمایی است برای صاحبان کسب و کارهای محتوا محور برای عرضه و ایجاد بهینه محتواهایشان در محیط های مختلف و امید است با توجه بیشتر ایشان به این موضوع، شاهد رشد روزافزون آن ها باشیم.

                                                                               

جهت دریافت فایل ارایه شده در نشست اینجا را کلیک نمایید