دکتر داتو غزالی کار آفرین و میلیونر مالزیایی میهمان این هفته برنامه کلید شد.در این برنامه در مورد سرمایه گذاری در ایران و روشهای موفقت در کسب و کار صحبت کردیم.او که به همراه هیات سرمایه گذار مالزیایی و به دعوت دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران به ایران سفر کرده بود ایران را در حوزه مهندسی توانمند و زبانزد نام برده و از فرصت های سرمایه گذاری در این حوزه صحبت میکند.

 

لینک مشاهده این قسمت در آپارات : قسمت 31 برنامه کلید

زیر نویس این قسمت رو میتونید از اینجا دانلود کنید :کلیک کنید

 سخنرانی دبیر کنسرسیوم کسب و کار اینترنتی ایران در کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد

چهارمین نشست از هفتمین سری نشست های تخصصی علم اطلاعات و دانش شناسی ، با عنوان استراتژی محتوا در کتابخانه عمومی حسینیه ارشاد برگزار شد. مهندس محمد صادق مالکی، دبیر کنسرسیوم کسب و کار اینترنتی و خانم زهرا ناصری از "دانشگاه تهران" سخنرانان این نشست بودند که پس از خوش آمدگویی آقای دکتر مصطفی امینی به بیان دیدگاه های خود درباره استراتژی محتوا پرداختند.

ابتدا سرکار خانم زهرا ناصری به بیان مباحث کلیدی درباره استراتژی محتوا پرداختند.

سپس، دبیر کنسزسیوم کسب و کارهای اینترنتی ایران، مهندس محمد صادق مالکی، با رویکرد استراتژی محتوا در حوزه کسب و کار شروع کردند و در ادامه با نمایش دو فیلم چند دقیقه ای و شبیه سازی استرانژی محتوا به منوی غذایی برای مشتریان به جذابیت این موضوع افزودند. به زعم ایشان، این مطالب در واقع راهنمایی است برای صاحبان کسب و کارهای محتوا محور برای عرضه و ایجاد بهینه محتواهایشان در محیط های مختلف و امید است با توجه بیشتر ایشان به این موضوع، شاهد رشد روزافزون آن ها باشیم.

                                                                               

جهت دریافت فایل ارایه شده در نشست اینجا را کلیک نمایید

 

قطار تکاپو در استان مازندران به ایستگاه اجرا نزدیکتر شد

استانداری استان مازندران صبح روز 17 آبان با حضور مدیران کل این استان، میزبان مدیران کنسرسیوم کسب و کار اینترنی ایران بودند. این نشست با حضور دکتر طهماسبی، مدیر کل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات استان مازندران و برخی مدیران کل استان همچون سازمان نظام صنفی رایانه ای، شهرداری ساری، بنیاد نخبگان استان، مرکز رشد فناوری اطلاعات دانشگاه مازندران، پارک علم وفناوری استان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی، مرکز برنامه ریزی نوسازی و فناوری اطلاعات، دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان، دانشگاه علوم و فنون بابل، دانشگاه نوشیروانی بابل، مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساری، دانشگاه علم و فناوی بهشهر برگزار شد و در آن محمدصادق مالکی، دبیر کنسرسیوم کسب و کارهای اینترنتی ایران، در خصوص نحوه راه اندازی و برنامه ریزی پروژه توضیحاتی داد.پس از بحث و بررسی در مورد جزییات کار و پاسخ دادن به سوالات برخی از مسئولین در انتهای جلسه مقرر شد، نشست بعدی در تهران پیرامون بررسی زمینه ها و امکانات موجود در استان مازندران برای ایجاد و احداث پارک تولید محتوا برگزار شود.

برگزاری اولین گردهمایی کسب و کارهای محتوامحور

در این گردهمایی که ساعت 10 صبح روز یکشنبه 16 آبان در کتابخانه ملی و با حضور فعالان عرصه تولید محتوا در کشور برگزار شد، ابتدا خسرو سلجوقی، عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات در مورد پروژه ده برابر کردن محتوای داخلی توسط بخش خصوصی به ایراد سخن پرداختند. سپس، محمدصادق مالکی، دبیر کنسرسیوم کسب وکار اینترنتی ایران درمورد پروژه پارک تولید محتوا سخنرانی کردند. در این بخش، ایشان به ضرورت نگاه ویژه به استراتژی تولید محتوا در کسب و کارهای نوین اشاره کرده و اهمیت آن را در کشور شرح دادند.